HomeZajímavéProč zkušené hospodyňky přidávají při praní bobkový list: pamatujte si tento trik

Proč zkušené hospodyňky přidávají při praní bobkový list: pamatujte si tento trik

Mnoho hospodyněk se v honbě za dokonale čistým a svěžím prádlem uchyluje k používání agresivních chemických prostředků.Existuje však přírodní a bezpečná alternativa, která vám pomůže dosáhnout vynikajících výsledků, aniž by poškodila vaše zdraví nebo životní prostředí.

Mluvíme o obyčejném bobkovém listu, který se může stát nepostradatelným pomocníkem při praní.Díky svým jedinečným vlastnostem dodává prádlu jemnost, vůni a udržuje zářivé barvy.Zde je několik jednoduchých způsobů použití bobkového listu při praní.

Za prvé vložte 5-6 bobkových listů do speciálního sáčku na prádlo.Vložte prádlo do pračky, sáček s bobkovými listy vložte do bubnu a spusťte obvyklý prací cyklus.Vaše prádlo bude jemně voňavé a měkčí na dotek.

Za druhé můžete prádlo před praním namočit do nálevu z bobkového listu.K tomu si připravte roztok z 10-15 listů na litr vody.Nechte jej vychladnout a poté v něm namočte prádlo na 20-30 minut.Poté proveďte obvyklé praní a prádlo usušte na čerstvém vzduchu.Tato metoda je vhodná zejména pro barevné a tmavé tkaniny.

Za třetí, použijte nálev z bobkového listu k ručnímu praní nebo namáčení obzvláště znečištěných předmětů.Jeho antibakteriální vlastnosti pomohou i odolným skvrnám.

Za čtvrté přidejte při praní ložního prádla do pračky několik bobkových listů.Dodá to jemnou vůni a svěžest vašemu povlečení a povlakům na polštáře.

Za páté nezapomeňte pravidelně měnit bobkové listy v pracím sáčku, aby si zachovaly své prospěšné vlastnosti.

Vavřínový list je jednoduchý, cenově dostupný a bezpečný prostředek pro péči o prádlo.Jeho použitím v prádle dosáhnete úžasné hebkosti, svěžesti a zářivých barev bez použití drsných chemických látek.Vyzkoušejte tuto přírodní metodu a vaše prádlo vás potěší dokonalým vzhledem a vůní.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten