HomeZajímavéProč zkušené hospodyňky sypou sůl do záchodové mísy: účinný domácí lifehack

Proč zkušené hospodyňky sypou sůl do záchodové mísy: účinný domácí lifehack

Udržování čistoty a hygieny v koupelně a kuchyni je důležitým úkolem pro každého majitele domácnosti.Často se k tomuto účelu používají speciální čisticí prostředky, ale existují i cenově dostupnější a úspornější způsoby, například použití soli.

Tato jednoduchá a nekomplikovaná přísada může být skvělým pomocníkem v boji proti ucpávání, zápachu a nečistotám v umyvadlech a toaletách.

Za prvé, sypání soli do umyvadel a toalet se doporučuje k odstranění malých ucpání, nepříjemných zápachů a jako preventivní opatření pro čištění odtoků a potrubí.Sůl má abrazivní a dezinfekční vlastnosti, což z ní činí účinný čisticí prostředek.

Za druhé, pro ošetření dřezu nasypte do odtoku jeden šálek soli a poté na něj nalijte půl litru horké vody (ne více než 65 stupňů C).Počkejte 20-30 minut a horkou vodou protáhněte odtok.

Za třetí se doporučuje nasypat dva šálky soli a zalít jedním litrem teplé vody (ne horké nebo vařící vody, maximální teplota – 40-45°C) k ošetření záchodové mísy.Je důležité nepoužívat příliš horkou vodu, protože by mohlo dojít k poškození záchodové mísy nebo plastových trubek.

Za čtvrté, pokud dojde k malému ucpání umyvadla, můžete použít sůl v kombinaci s jedlou sodou a octem.K tomu smíchejte jeden šálek soli a jeden šálek jedlé sody, nalijte to do odtoku, přidejte tři lžíce octa a nechte působit dvě hodiny.Po uplynutí této doby pusťte odtokem horkou vodu.

Podle těchto jednoduchých pokynů můžete udržovat koupelnu a kuchyň čistou a hygienickou za použití cenově dostupných a bezpečných přísad.Pravidelné používání soli pomůže zabránit ucpávání a zápachu a prodlouží životnost vašich sanitárních zařízení.Tato levná a ekologická alternativa chemikálií se stane vaším věrným pomocníkem v domácnosti.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten