HomeReceptyProč zkušené hospodyňky zmrazují avokádo: pamatujte si tento užitečný trik

Proč zkušené hospodyňky zmrazují avokádo: pamatujte si tento užitečný trik

Avokádo je úžasné ovoce, které je mezi vyznavači zdravé výživy poměrně oblíbené. Díky svým chuťovým a výživovým vlastnostem je vítanou přísadou do různých pokrmů.

Ne každý však ví, že avokádo lze zmrazit, aby se prodloužila jeho čerstvost a zachovaly se jeho užitečné vlastnosti. V této publikaci vám odhalíme tajemství správného zmrazení avokáda a prozradíme vám, proč byste měli tuto jednoduchou metodu používat.

 

Zaprvé, avokádo, které kupujeme v obchodech, je často nezralé a musí se nechat dozrát doma. Tím vzniká riziko, že promeškáme ideální okamžik k jejich konzumaci, protože přezrálé plody se rychle kazí. Zmrazením se tomuto problému vyhnete a avokádo zůstane v optimální kondici.

 

Za druhé, zmrazení celého avokáda nebo avokáda nakrájeného na plátky je snadný způsob, jak prodloužit jeho trvanlivost. Ovoce dobře opláchněte, zabalte do potravinářské fólie a vložte do mrazničky.

Za třetí, pokud se rozhodnete plátky avokáda zmrazit, je důležité dužinu ošetřit citronovou šťávou, abyste zabránili ztmavnutí. Poté se ovoce rovněž zabalí do fólie a vloží do mrazničky.

 

Za čtvrté, tato metoda je vhodná nejen pro celá avokáda a plátky, ale také pro hotové pyré z tohoto ovoce. Zdraví prospěšné účinky avokáda si tak můžete užívat v každém ročním období.

 

Mražení avokáda je jednoduchý a účinný způsob, jak uchovat toto úžasné ovoce po delší dobu. Díky této metodě si budete moci vychutnat jeho chuť a prospěšné látky kdykoli během roku, aniž byste se museli obávat, že se avokádo zkazí. Vyzkoušejte zmrazení avokáda a přesvědčte se o pohodlnosti této metody. Vaše jídla budou ještě chutnější a zdravější!

 

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten