HomeZajímavéProč zkušené hostesky zmrazují citrony: vězte o těchto 3 nepostradatelných situacích

Proč zkušené hostesky zmrazují citrony: vězte o těchto 3 nepostradatelných situacích

Všechny zkušené hostesky znají tajemství, jak se zásobit užitečnými vitaminy a minerály na zimní období – zmrazují citrony po kilech.Zpočátku se to může zdát zvláštní, ale má to určité důvody.

Zaprvé, po zmrazení se trvanlivost citronů rozumně prodlouží, takže je můžete jíst nejen v zimě, ale i na jaře.

Zadruhé, proces zmrazení pomáhá zvýšit koncentraci prospěšných stopových prvků v citrusových plodech, což z nich činí ještě cennější zdroj vitaminů.

Za třetí, pokud máte po ruce zmrazené plátky citronu, můžete je kdykoli rychle přidat do čaje , použít při vaření kuřete nebo jiných pokrmů a dodat jim čerstvou citrusovou chuť a vůni.

Postup zmrazení citronů je jednoduchý – nakrájejte citron na půlkolečka, položte na plech nebo pergamenový papír a poté vložte do mrazničky.Voila – a máte zásobu vitamínů na zimu!

Nyní už víte, že zmrazení citronů je jednoduché, rychlé a neuvěřitelně užitečné řešení, které vám umožní nejen zpestřit si jídelníček v zimních večerech, ale také dodat tělu cenné mikroprvky během sezónní avitaminózy.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten