HomeZajímavéProč zkušené hostitelky nevyhazují staré pánve: 6 efektivních způsobů použití

Proč zkušené hostitelky nevyhazují staré pánve: 6 efektivních způsobů použití

Mnoho lidí rádo experimentuje se starými materiály a mění je v užitečné a estetické dekorační předměty.Jednou z věcí, které se často vyhazují, jsou staré, poškrábané nebo zdeformované pánve.Těmto opotřebovaným kuchyňským potřebám však lze s trochou kreativity a fantazie vdechnout druhý život.

Nabízíme vám šest důmyslných lifehacků, které vám pomohou proměnit starou pánev v pestrý interiérový prvek nebo praktický předmět pro váš domov a zahradu.Jste připraveni podívat se, jaké kreativní nápady pro vás máme?

Za prvé, ze staré pánve si můžete vyrobit originální svícen , který u vás doma vytvoří útulnou romantickou atmosféru.Tenké pásky přilepte křížem na vnější stranu a hotový výrobek zavěste se svíčkou uprostřed.Pokud chcete, ozdobte svícen podle svého vkusu.

Za druhé, pokud umíte pracovat s kovem, můžete pánev proměnit v užitečné zahradní nářadí – plecí traktor.Ořízněte boky pánve, na zbývající části vyřízněte hroty a připevněte dřevěnou násadu.

Za třetí, opotřebovaná pánev bude skvělým základem pro vytvoření dekorativního panelu.Vytiskněte si požadovaný vzor, přilepte ho na dno pánve, nalakujte a případně přidejte mašle nebo jiné ozdoby.

Za čtvrté, můžete použít obyčejnou pánev bez držadla a vytvořit z ní pěknou misku na servírování cukroví nebo ovoce.Stačí pomocí superlepidla omotat okraje pánve jutovou šňůrou – nejprve zvenku, pak zevnitř.

Za páté, stará pánev je pro vytvoření chlebníku ideální.Budete potřebovat horké lepidlo, PVA, bavlněný provaz a vodoodpudivou látku, abyste vytvořili pouzdro, které připevníte k horním okrajům pánve.Samotný výrobek bude nakonec připomínat stahovací sáček s kovovým dnem.

Za šesté, základem pro zrcadlo se může stát obyčejná pánev.K tomu ji vyleštěte smirkovým papírem, dovnitř vlepte kulaté zrcátko a případně výrobek ozdobte řemínkem na zavěšení.

Jak vidíte, s kreativním přístupem mohou i zdánlivě nepotřebné předměty najít druhý život a stát se pestrým akcentem v interiéru nebo nezbytnou součástí domácnosti.Využijte staré pánve k realizaci představených lifehacků – a váš dům bude plný kreativních ručně vyrobených detailů.Ukažte trochu fantazie a z nejobyčejnějšího smetí se stane skutečné designové dílo!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten