HomeŽivotní stylRajčat a brambor bude moře: stačí v květnu řádně pohnojit půdu

Rajčat a brambor bude moře: stačí v květnu řádně pohnojit půdu

Evgenij Anufrijev, vedoucí rolnického hospodářství, člen Astrachaňské pobočky Svazu zahrádkářů Ruska a odborník Univerzity zahrádkářů, řekl portálu ‚A teď pozor!‘, jak vypěstovat dobrou úrodu raných brambor a rajčat.

Odborník poznamenal, že v květnu, v období aktivního růstu, potřebují tyto plodiny dusík.Je však třeba ho aplikovat správně, s ohledem na kvalitu půdy.

‚Pokud je půda kyselá, mělo by se přidávat méně dusíku a více draslíku přidávat.Tím se zabrání chorobám rostlin.Pokud je půda zásaditá, lze naopak přidat více dusíku.Ten půdu okyselí.

Pokud nejsou důležité povětrnostní podmínky, lze použít listové hnojení.Jejich prostřednictvím rostliny přijímají hnojiva v rozpustné formě, a získávají tak potřebné množství mikro- a makroprvků.Jediným omezením je, že koncentrace roztoku nesmí překročit 1,5 procenta,‘ vysvětlil odborník.

Již dříve vyšlo najevo, kam nelze cukety vysazovat.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten