HomeZajímavéRtěnka toho umí víc: 6 beauty lifehacků, které si zamiluje mnoho žen

Rtěnka toho umí víc: 6 beauty lifehacků, které si zamiluje mnoho žen

Dnešní trendy podporují všestranné použití kosmetických produktů.Zejména rtěnky, která podle odborníků dokáže proměnit nejen rty, díky čemuž je image šťavnatější a více sexy, ale i zbytek obličeje.Podívejme se na 6 užitečných vlastností rtěnky, které se mohou hodit každé ženě.

Rtěnka jako tvářenka.

Čím častěji se odstín opakuje ve stejném líčení, tím je vzhled dokonalejší.Proto odborníci doporučují používat jeden výrobek co nejvícekrát, aby byl univerzální.To plně platí i pro rtěnku.Lze ji tedy nanášet lehkými tahy jako tvářenku s dobrým následným vyhlazením.Skvěle bude vypadat také při lehké aplikaci na oční víčka.Důležité je rtěnku po nanesení na obličej přepudrovat.

Náhrada za gel na obočí.

Husté obočí je rozhodně krásné, ale vyžaduje povinnou úpravu.Jinak mohou na obličeji vypadat jako dva chaotické keře.To dívce dodává nedbalost.Obočí můžete upravit speciálním průhledným gelem a zároveň mu dodat lesklý vzhled.Pokud by však náhle nebyl po ruce, můžete použít hygienickou rtěnku.Měla by se nanést na polštářky prstů, rozetřít na obočí a dobře rozčesat kartáčkem, čímž jim dodáte vláčnost.

Zvýraznění a prodloužení vůně z parfému.

Hygienická rtěnka může pomoci, pokud dívce parfém rychle vyprchá.Aby se esence udržely na pokožce a neunikly do vzduchu, je třeba na pokožku nanést hygienickou rtěnku a na ni rozetřít parfém.Vosk zadrží estery a parfémy a vůně bude stabilní po mnoho hodin.

Plumperův výtvor.

Přípravek k přirozenému zvětšení rtů díky dráždivé složce ve složení se nazývá plumper.Tento druh výrobku má většina kosmetických řad.Nemůžete si ho však koupit samostatně a vyrobit si ho sami.K tomu je třeba vzít svůj oblíbený balzám na rty nebo rtěnku a na tyčinku nakapat esenciální olej, například eukalyptový nebo mátový.

Vytvořte si vlastní paletu rtěnek.

Někdy je nepohodlné nosit s sebou několik tubiček rtěnky a chcete během dne měnit odstíny podle nálady.K tomu můžete využít vlastnosti struktury kosmetického přípravku.Je poddajná při tání, lze ji částečně přemístit do tablety.V několika malých přihrádkách můžete vytvořit celou paletu, která v kabelce zabere minimum místa.

Rozšíření perzistence.

Rtěnka není vždy odolná.Zároveň tento faktor nezávisí na ceně značky, jejím slavném jménu.Kosmetika z nestálých může být odolná vůči vnějším faktorům.K tomuto účelu se bude hodit průhledný pudr nanesený v minimálním množství na rty s rtěnkou s děrovacími pohyby.Ten zafixuje vrstvu kosmetiky na kolik hodin.Přes hygienickou rtěnku můžete také nanést barevnou rtěnku.Průhledná bude tvořit dobrý podklad.

Jinými slovy, běžná rtěnka může mít mnohostranné využití.Je to poměrně univerzální výrobek, který lze použít ke snížení množství kosmetiky, vytvoření harmonického vzhledu a úspoře financí.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten