HomeŽivotní stylSazenice jsou statné a vyklíčí za 3 dny: usmrcující roztok poskytne nádherný...

Sazenice jsou statné a vyklíčí za 3 dny: usmrcující roztok poskytne nádherný výsledek

Existují však speciální roztoky, které mohou tento úkol výrazně usnadnit.Jeden z takových prostředků pojmenovala vědkyně-agronomka Anastasia Kovrignyh.Díky němu se klíčky okurek objeví do tří dnů.

Odbornice ujistila, že velikost a rychlost vývoje sazenic okurek závisí do značné míry na semenech.Ta musí být nutně velká.Proto je lepší ta malá hned vytřídit a vyhodit stranou.Velká semena bude třeba seříznout.Je nutné odstranit asi 2 milimetry na každé straně.

Později lze okurky bezpečně přesadit do volné půdy.

Foto: azerbaijan_stockers/en.freepik.com.

Poté je třeba semena vhodit do speciálního roztoku.Jeho příprava je poměrně snadná.Vezměte si malou nádobu a pak v ní smíchejte 20 gramů syrovátky, 2 gramy humátu, 1 gram peroxidu vodíku a 200 gramů obyčejné vody.

Semena by se v tomto stavu měla nechat asi čtyři hodiny.Po uplynutí této doby je lze vyjmout a zasadit do nádoby s půdou.Nakonec ji stačí pouze přikrýt potravinovou fólií.V budoucnu je třeba semena zalévat a také o ně pečovat obvyklým způsobem.

Dříve bylo pěstitelům dacha řečeno, jak připravit přírodní hnojivo pro mladé sazenice.Vynikajícím hnojivem budou obyčejná slunečnicová semena.Jsou rozdrceny, nalijte vodu a získáte výživnou infuzi.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten