HomeZajímavéSprchová hlavice se během chvilky zbaví plaku: pomůže jednoduchý domácí prostředek

Sprchová hlavice se během chvilky zbaví plaku: pomůže jednoduchý domácí prostředek

Lesklá, lesklá sanitární keramika je snem každé hospodyňky.Časem se však na sprchových hlavicích nevyhnutelně tvoří vápenaté a rezavé usazeniny, které nejen kazí jejich vzhled, ale také snižují účinnost vodního paprsku.

Chcete-li se s tímto problémem vypořádat rychle a snadno bez škodlivých chemikálií, obraťte se na skutečně zázračný prostředek – obyčejný destilovaný ocet.

Nejprve si připravte vše potřebné: dostatek bílého octa, aby byla tryska zcela ponořená, a vhodnou nádobu, například hlubokou mísu.

Za druhé , pokud je to možné, sejměte sprchovou hlavici z držáku.Pokud to není možné, lze použít plastový sáček.

Zatřetí nalijte ocet do zvolené nádoby a ponořte trysku tak, aby byla zcela zakryta.Připevněte balení octa k držáku trysky.

Za čtvrté nechte trysku namočenou v octovém roztoku přes noc, nejméně však 6-8 hodin.To poskytne kyselině čas na změkčení i těch nejodolnějších usazenin.

Za páté ráno trysku důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, v případě potřeby použijte tvrdou stranu houby nebo kartáčku.Proces dokončete otřením suchým hadříkem.

Jednoduchý ocet je stejně dobrý a často lepší než drahé specializované přípravky.Nehrozí poškození křehkých silikonových nebo gumových částí vodovodního potrubí.Malým trikem je přidat do roztoku špetku soli nebo kyseliny citronové, aby se zvýšil čisticí účinek.Vyzkoušejte tento přírodní způsob domácího úklidu a těšte se z prvotřídních výsledků!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten