HomeŽivotní stylStačí 1 sklenice přímo na parapetu: bude bělejší než sníh a oslní...

Stačí 1 sklenice přímo na parapetu: bude bělejší než sníh a oslní svou čistotou

Úklid v bytě může být pro každou hospodyňku velkým problémem.Zvláště pokud jde o mytí zažloutlého parapetu, které nezachrání ani chemické prostředky.Odborníci vyprávěli o zabijáckém prostředku ze dvou složek, který povrch smyje raz dva.

Nejprve vezměte hlubokou nádobu a nalijte do ní malé množství horké vody.Poté vyhledejte v bytě mýdlo a následně ho rozetřete na struhadle.Vzniklé hobliny pošlete do vody a důkladně promíchejte.Poté roztok doplňte klasickým pracím práškem.Postačí i ten nejlevnější prostředek.

Čistotu okenního parapetu ocení i domácí mazlíčci.

Foto: freepik/ru.freepik.com.

Nakonec je nutné roztok pouze znovu promíchat.Je důležité, aby se všechny složky zcela rozpustily a směs se stala homogenní.Poté lze směs použít k čištění okenního parapetu.

Tento postup je velmi snadný.Nebudete muset vůbec používat hadr.Stačí směs rozetřít na okenní parapet a nechat ji působit asi deset minut.Po uplynutí této doby přípravek obvyklým způsobem smyjte.

Dříve se hospodyňky dozvěděly, jak vyrobit originální svíčky z mandarinkových slupek.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten