HomeŽivotní stylStačí jedna lžička a tmavé věci budou jako nové: neuvěřitelný trik pro...

Stačí jedna lžička a tmavé věci budou jako nové: neuvěřitelný trik pro zkušené hostitelky

I to nejkvalitnější oblečení časem ztratí svůj původní vzhled a začne blednout.A tmavé věci nejsou výjimkou.Stále je však možné zachovat barvu látky.Výborně si s tímto úkolem poradí nejen speciální prostředky na praní, ale i lidové způsoby.Například obyčejný černý čaj.

Jak se ukázalo, tento oblíbený nápoj má v domácnosti mnohostranné využití.Zkušené hospodyně využívají bylinku nejrůznějšími způsoby.Jedním z nich je péče o tmavé oblečení.

Jak píše portál Sante, roztok na bázi čaje, který zachrání vaše zašlé oblečení, se připravuje velmi jednoduše.Za tímto účelem přidejte obsah dvou čajových sáčků a jednu lžíci jablečného octa do umyvadla s horkou vodou.Pak už zbývá jen oblečení do výsledného produktu na nějakou dobu namočit – čím déle, tím lépe.Poté můžete začít prát prádlo způsobem, na který jste zvyklí.

Dříve se majitelé aut dozvěděli, proč by se v interiéru vozu měly uchovávat čajové sáčky.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten