HomeŽivotní stylSuchá fialka se opět pokryje nádhernou čepicí květů: udělejte pár jednoduchých věcí...

Suchá fialka se opět pokryje nádhernou čepicí květů: udělejte pár jednoduchých věcí a budete ohromeni

Fialka je zaslouženě považována za jednu z nejoblíbenějších rostlin mezi zahrádkáři.Pokud však o ni není správně pečováno, buď zvadne, nebo ztratí své pestré květy.Situaci lze napravit několika způsoby.Vědkyně-agronomka Anastasia Kovrignyh nám poradila, co dělat.

V první řadě se vyplatí postarat se o osvětlení.Fialová by neměla být umístěna na jižních nebo severních oknech.V opačném případě sluneční světlo rostlině jen uškodí.Kromě toho je třeba rostlinu přesadit do menšího květináče a postarat se o drenáž.

Neměli byste zapomínat na pravidla zalévání.Rostlina by neměla dostávat příliš mnoho vláhy.V opačném případě fialka vůbec nepokvete.Přebytečných listů se však budete muset zbavit tak jako tak.Toho lze dosáhnout pravidelným prořezáváním.

Fialka bude dlouho ráda kvést.

Foto: wirestock/ru.freepik.com.

To hlavní, na co by se nemělo zapomínat – hnojiva.Měla by se aplikovat pravidelně.Nejvhodnější jsou prostředky obsahující dusík, fosfor, draslík a různé mikroprvky.Aplikujte je přesně podle návodu.

Již dříve vyšlo najevo, jak česnek pomáhá v boji proti sviluškám na pokojových rostlinách.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten