HomeZajímavéSvetr se při praní nevytahá: pamatujte na tyto vlastnosti péče o oděv

Svetr se při praní nevytahá: pamatujte na tyto vlastnosti péče o oděv

Ne každá hosteska dokáže svetr rychle a správně vyprat, aby oblečení nezměnilo svůj tvar.Zde je třeba se zamyslet! Správná péče o pletené oděvy při praní zachová jejich atraktivní vzhled a prodlouží jejich životnost.Zde jsou vlastnosti, kterým je třeba věnovat pozornost!

Pletené oděvy vyžadují při praní zvláštní péči, aby si zachovaly svůj tvar a vzhled.Příliš časté praní může způsobit, že ztratí svůj tvar a zkazí se jejich vzhled.Tomu však lze předejít dodržováním čtyř důležitých pravidel při praní svetrů a jiných pletených oděvů.

Pravidlo č. 1 : Před praním se doporučuje otočit pletené oblečení naruby.Pomůže to zachovat barvu oděvu a zabrání to jeho žmolkování.Toto pravidlo platí i pro některé další tkaniny, jako je například džínovina.

Pravidlo č. 2 : Při praní tmavých pletenin můžete použít mořskou sůl.Tento způsob zabraňuje ztrátě barvy výrobku.Kromě toho sůl změkčuje vodu, což je příznivé pro stav pletenin.Stačí přidat jednu čajovou lžičku soli do bubnu pračky.Sůl také pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy a některé skvrny.

Pravidlo č. 3 : Při používání kondicionéru na praní je důležité používat s mírou.Příliš mnoho kondicionéru může způsobit vyblednutí pletených oděvů a příliš málo – jej učiní neúčinným.Je třeba vzít v úvahu také možný kumulativní účinek kondicionéru, který se projeví po několika praních.

Pravidlo č. 4 : úplety – choulostivý a náladový materiál, proto by se měly prát odděleně od věcí se zipy, knoflíky nebo jinými prvky, které je mohou poškodit.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže vyhnout se problémům se ztrátou tvaru, vyblednutím a dalším nehodám.Pamatujte, že pletené oděvy vám budou dělat radost po dlouhou dobu, pokud s nimi budete při praní zacházet šetrně!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten