HomeŽivotní stylTakto nerezové nádobí nikdy nemyjte: budete ho muset vyhodit - 3 zásadní...

Takto nerezové nádobí nikdy nemyjte: budete ho muset vyhodit – 3 zásadní chyby

Mnoho lidí miluje nerezové nádobí pro jeho pohodlnost a praktičnost.Aby vám však toto nádobí dlouho sloužilo, musíte se o něj správně starat.

Hlavní chybou je používání abrazivních prostředků při mytí nerezového nádobí.V důsledku toho hrnec ztrácí svůj původní lesk, objevují se na něm škrábance.Zkazit povrch nádobí lze také po čištění prostředky obsahujícími kyseliny a zásady.

Druhou chybou je používání tvrdých kovových houbiček a kartáčů k čištění nerezových pánví.

Čištění pánve z nerezové oceli pomocí tvrdých kartáčů je zcela nepřípustné.

Foto: Freepik/Freepik.com.

Nakonec neudělejte další chybu – prudký teplotní rozdíl: například když se chystáte umýt horký hrnec, nelijte do něj studenou vodu.

Pokud chcete, aby vám nerezové nádobí dlouho vydrželo, myjte ho pouze měkkou houbičkou šetrnými prostředky, k čištění mastnoty a jiných nečistot můžete použít jedlou sodu.Pokud jsou staré saze špatně umyté, nalijte do hrnce vodu, převařte ji, nasypte lžíci soli a jedlé sody a nechte ji dvě až tři hodiny působit.Po této době se pánev snadno umyje.

A už jsme si řekli, jak vyčistit litinovou pánev od rzi.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten