HomeŽivotní stylTisíckrát víc než Fairy: byl objeven špičkový prostředek na mytí nádobí vyrobený...

Tisíckrát víc než Fairy: byl objeven špičkový prostředek na mytí nádobí vyrobený z obyčejného pomeranče

V posledních letech si mnoho hospodyněk začalo stěžovat na neuvěřitelnou cenu prostředků na mytí nádobí.Ti, kteří myčku nemají, to nemají jednoduché: peněz je stejně, ale špinavého nádobí neubývá.

Naštěstí existuje jeden velmi jednoduchý přírodní prostředek, který vyčistí veškeré nádobí do lesku a skřípění.A pomůže vám v tom obyčejná pomerančová kůra.

Roztok se připravuje jednoduše.Pro začátek omyjte pomeranč jedlou sodou a mýdlem, očistěte ho od kůry.Poté je třeba pomeranč nakrájet na slámku.

Poté se ke kůře přidá jedna lžíce vody a jedna lžíce octa.Poté je třeba nádobu s kůrou a pomerančem zakrýt potravinovou fólií a nechat ji tři dny na tmavém místě.Ocet a jedlá soda budou na pomerančovou kůru působit a smísí se s esenciálním olejem.

Po třech dnech koncentrát přeceďte a zřeďte vodou v poměru 1:5.Roztok pak můžete pro větší pohodlí převést do lahvičky s rozprašovačem.

Výsledný prostředek si poradí s nečistotami o nic hůře než v obchodě.Kromě toho budou pokrmy příjemně vonět přírodním aromatem, píše portál ‚Vlastníma rukama‘.

Již dříve se psalo o peněžním prostředku, který vyčistí bílé tenisky do lesku.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten