HomeŽivotní stylTito lidé nejsou žádní hlupáci: bylo odhaleno, proč cestující stojí na letištích...

Tito lidé nejsou žádní hlupáci: bylo odhaleno, proč cestující stojí na letištích fronty

Odborníci vysvětlili, proč lidé stojí fronty na nástup do letadla, když jsou brány ještě zavřené.Obtěžují tím ostatní cestující, brání volnému průchodu salónkem a letuškám spěchajícím na své lety.

Profesor psychologie Stephen Reicher toto chování vysvětlil.Sdělil, že není třeba tyto lidi odsuzovat, a to ze dvou důvodů.Zaprvé získávají určité bonusy tím, že se dostanou na palubu dříve než ostatní.Za druhé, za toto chování si mohou letecké společnosti samy.

Takoví cestující mohou obvykle trochu zpomalit proces nástupu do letadla, protože pro letištní personál je obtížnější dostat se k branám.Letušky doporučují, aby se cestující zdržovali mimo nástupní prostor, dokud nebude jejich skupina vyzvána k nástupu.

Proto lidé stojí na letištích fronty na nástup do letadla – vysvětlil psycholog.

Foto: Bodo Marks/dpa/globallookpress.com.

Reicher tvrdí, že za tímto chováním stojí řada strukturálních problémů leteckých společností.Takoví cestující jsou ve výhodě, protože se někdy stává, že letecké společnosti umožňují rezervovat více míst, než je v letadle k dispozici.

Poučeni z ‚kolektivní trpké zkušenosti‘ se cestující podvědomě snaží nastoupit do letadla jako první, aby měli jistotu svého místa.Kromě toho mají větší výběr místa pro svá zavazadla, protože na regálech je ještě místo.

Profesor tedy považuje toto chování za zcela pochopitelné, píše The Sun.To platí zejména nyní, kdy se všude zdražují zavazadla a lidé se snaží do příručního zavazadla nacpat co nejvíce věcí.

Již dříve vyšlo najevo, že v blízké budoucnosti může být otevřeno letiště v Krasnodaru.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten