HomeŽivotní stylTop 5 nejkrásnějších odrůd růží: proměňte nudný altán v rajskou zahradu

Top 5 nejkrásnějších odrůd růží: proměňte nudný altán v rajskou zahradu

Růže se již mnoho let těší velké oblibě.Tato kultura má množství krásných odrůd, takže každý dachař si může vybrat rostlinu podle svého vkusu.

Tato rychle rostoucí odrůda je proslulá svými sněhově bílými květy, kterými je hustě obsypán celý keř.Větve jsou tenké, pružné a téměř bez trnů.

Růže této odrůdy rostou v podobě keře s tuhými výhony.Květy jsou středně velké, příjemně voní, jsou krásně růžicovité a mají sytě meruňkovou barvu, která směrem k okrajům bledne.

Předností odrůdy jsou velké květy (až 14 cm v průměru).Okvětní lístky jsou zbarveny dvoubarevně (uvnitř žluto-broskvové a na okrajích karmínové).

Růže mohou být solitérní nebo shromážděné v květenstvích.

Foto: freepik.com/freepik.

Tyto keře dorůstají výšky až jednoho metru a vyznačují se neobvyklými hnědo-terakotově zbarvenými květy, které jsou shromážděny v malých, krásných květenstvích.

Odrůda má drobné květy (do pěti centimetrů) se zajímavým zbarvením.Zpočátku mají okvětní lístky fialovou barvu, a jakmile vyhoří, stávají se lila.

Dříve se pěstitelé dacha dozvěděli, jak správně zakrýt hortenzie.Postup by měl být prováděn při dodržení pěti hlavních pravidel.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten