HomeŽivotní stylTrouba bude vrzat a zářit čistotou: vše bude vydrhnuté za 1 haléř

Trouba bude vrzat a zářit čistotou: vše bude vydrhnuté za 1 haléř

Mytí trouby je zaslouženě považováno nejen za obtížné, ale také za mimořádně nevděčné.Zejména proto, že ani drahé chemické prostředky často nedokážou rozpustit zakořeněnou mastnotu.Přesto je však možné situaci zachránit.Odborníci nám prozradili, s jakým přípravkem bude vaše trouba opět zářit.

Jde o to, že mastnoty a nánosu na stěnách trouby se můžete zbavit pomocí obyčejného citronu.Stačí vám k tomu jen několik citronů.

Citrony jednoduše nakrájejte jakýmkoli vhodným způsobem, poté je vložte do formy na pečení a pošlete do trouby.Poté ovoce zalijte čistou vodou.Nakonec už jen zbývá zapnout troubu a několik hodin počkat.

Je důležité, aby citrony byly čerstvé.

Foto: 8photo/en.freepik.com.

Po uplynutí doby vyndejte vodu s citronem z trouby, nechte ji vychladnout a namočte do ní hadřík, kterým otřete znečištěná místa.Pro zvýšení účinku můžete použít jedlou sodu.Bude ji třeba nanést na problematická místa a poté ošetřit polovinou citronu.

Nakonec už zbývá jen troubu umýt obvyklým způsobem.Tuk se bude čistit mnohem snadněji.

Dříve se hospodyňky dozvěděly, jak odstranit zelené skvrny z linolea a plastu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten