HomeZajímavéTuto kosmetiku nekupujte: po čtyřicítce je pro tělo nepoužitelná

Tuto kosmetiku nekupujte: po čtyřicítce je pro tělo nepoužitelná

Po 40. roce začíná pokožka stárnout – zhoršuje se regenerace, klesá tvorba kolagenu a elastinu.Kvůli tomu se stává suchou, pomalou a objevují se na ní vrásky.V tomto stavu potřebuje pleť zvláštní péči a ne všechny kosmetické přípravky jsou vhodné.Povíme vám o 6 typech výrobků, kterých je lepší se po čtyřicítce vzdát.

Za prvé, drsné křoviny.Agresivní částice traumatizují jemnou věkovou pokožku.Lepší jsou kyselé a enzymové peelingy a jemné konjakové houby.

Za druhé kosmetické jíly.Ačkoli se jim připisují zázračné vlastnosti, jíly jsou ve skutečnosti vhodné pouze pro mastnou pleť.Na problémy spojené s věkem je nepoužitelný, a dokonce škodlivý kvůli nadměrnému vysušování.

Za třetí, kosmetika typu ‚vše v jednom‘.Přísliby vícenásobných účinků jediného krému jsou jen marketingem.Nejlepší výsledky přináší používání specializovaných produktů – na výživu, vrásky apod.

Za čtvrté, levná kosmetika.Účinné přípravky proti stárnutí se v nízkých cenových segmentech vyskytují jen zřídka.Vyplatí se používat prémiové produkty s ověřenými výsledky.

Za páté, agresivní čisticí prostředky.Tonika obsahující alkohol vysušují pokožku, drsné povrchově aktivní látky narušují lipidovou bariéru.Lepší je používat jemné gely, odličovací oleje.

Za šesté, jedná se o husté krémy na bázi oleje.Kvůli své tloušťce se špatně vstřebávají, vytvářejí na pokožce film a ucpávají póry.Je lepší volit lehké krémy bez minerálních olejů a vazelíny.

Po 40. roce života je tedy důležité přehodnotit obvyklou kosmetiku a používat speciální přípravky pro zralou pleť.Zachováte tak její krásu a zdraví.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten