HomeŽivotní stylTyto potraviny by se neměly ohřívat v mikrovlnné troubě: sendviče i palačinky...

Tyto potraviny by se neměly ohřívat v mikrovlnné troubě: sendviče i palačinky mohou spotřebič poškodit

Mikrovlnná trouba se může rozbít, pokud ignorujete jednoduché, ale důležité pravidlo.Nikdy by se neměla ohřívat prázdná.Málokdo však ví, že toto pravidlo platí i pro potraviny, pokud je jich malé množství.

Pokud v mikrovlnné troubě skončí například jen sendvič o hmotnosti menší než 100 g, může to mít pro spotřebič stejné následky, jako když ji zapnete prázdnou.Totéž platí, pokud chcete ohřát jen jednu palačinku nebo malou housku.Mikrovlnná trouba se samozřejmě nerozbije hned, ale čím častěji to děláte, tím vyšší je riziko, že zůstanete bez spotřebiče.

Sklenice vody může pomoci zabránit rozbití vaší mikrovlnné trouby.

Foto: freepik.com/freepik.com.

Řešení tohoto problému je naštěstí poměrně jednoduché.Mikrovlnnou troubu nemusíte zatěžovat potravinami.Stačí do ní vedle malé porce umístit sklenici vody.Díky tomuto jednoduchému triku vám mikrovlnná trouba vydrží mnohem déle.

Kromě toho se obecně nedoporučuje ohřívat v mikrovlnné troubě výrobky z mouky.Po takové úpravě totiž ztrácejí na chuti.Moučné výrobky s náplní se mohou rozmočit, zatímco ostatní mohou vyschnout.

Již dříve odborník sdělil, které pokrmy by se neměly ohřívat v mikrovlnné troubě.

Na základě materiálů portálů ‚Absatz‘, The Voice.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten