HomeŽivotní stylTyto rostliny snadno potlačí škůdce: stačí připravit jednoduchý nálev

Tyto rostliny snadno potlačí škůdce: stačí připravit jednoduchý nálev

Anastasia Kovrignyh, agronomka a krajinářka, nám prozradí, jak se vypořádat se škůdci na pozemku pomocí lidových metod.Výhodou těchto prostředků je absence ‚chemie‘.To znamená, že sklizeň bude zcela přirozená.

Nejúčinnější jsou nálevy na bázi rostlin.Měly by se používat k postřiku.

Můžete užívat například jedli bělokorou.Je velmi snadné připravit roztok.Kilogram čerstvé byliny je třeba zalít pěti litry vody a nechat den a půl louhovat.

Po uplynutí této doby bude třeba roztok půl hodiny vařit.Poté jej zbývá zchladit a doplnit studenou vodou, aby vzniklo deset litrů.

Velmi dobře funguje také pelyněk.Kilogram zvadlé trávy je třeba zalít čtyřmi litry vody a deset minut vařit.Vzniklý odvar se přecedí a doplní vodou na deset litrů.

Tyto rostliny si snadno poradí se škůdci: stačí připravit jednoduchý nálev.

Foto: Daniil Oparin/VN archiv.

Jako alternativu můžete použít sametky.K nálevu bude potřeba pouze rozemletá část květů.Měla by být nasekaná a zaplnit třetinu kbelíku.Poté by se měla zeleň zalít vodou a nechat dva dny odstát.Poté bude nálev zbývat pouze přecedit a zředit do poloviny vodou.

Dříve bylo pěstitelům dacha řečeno, jak vybrat semena.Tato fáze je velmi důležitá, protože kvalita výsadbového materiálu do značné míry závisí na budoucí sklizni.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten