HomeŽivotní stylUchovávejte bobkový list pouze v koupelně - budete ohromeni super výsledky

Uchovávejte bobkový list pouze v koupelně – budete ohromeni super výsledky

Vavřínový list je také silný prací prostředek, který zachrání vaše oblečení před skvrnami.Když zjistíte, že vaše oblečení je po vyprání stále skvrnité, nezoufejte, protože bobkový list situaci zachrání.Abyste je měli po ruce, mějte je v koupelně.

Chcete-li bobkové listy použít při praní, vezměte jich několik (alespoň dva) a vložte je do sáčku na prádlo.Tak se listy v bubnu pračky nerozpadnou.Poté vložte znečištěné věci jednu po druhé a spusťte praní.Vavřínové listy aktivně bojují proti skvrnám a barvám – jednoduše a bez chemie.

Při silném znečištění oděvů si můžete připravit odvar z bobkových listů.Nejprve naplňte velký hrnec vodou a přidejte hrst bobkových listů.Pánev postavte na oheň, přiveďte k varu a ihned vypněte, stáhněte z ohně.

Vodu s bobkovým listem nechte vychladnout.Poté do odvaru vložte znečištěné oblečení a nechte působit 3-4 hodiny.Poté oblečení důkladně vyždímejte a vložte do pračky.Vyperte běžným práškem nebo pracím prostředkem.Po vyprání budete překvapeni – po skvrnách nebude ani stopy, píše Telegraf.news.

Dříve se vědělo, proč vejce před vařením propíchnout špendlíkem.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten