HomeZajímavéUžitečné v domácnosti a kuchyni: 5 důvodů, proč nevyhazovat slupky z mandarinek

Užitečné v domácnosti a kuchyni: 5 důvodů, proč nevyhazovat slupky z mandarinek

Když jíme mandarinky, většinou slupky vyhazujeme, aniž bychom o nich příliš přemýšleli.Věděli jste ale, že tyto pestrobarevné slupky citrusů v sobě skrývají řadu zdraví prospěšných látek? Ukazuje se, že voňavé slupky, které zbyly z mandarinek, mohou být v domácnosti velmi užitečné.

Použití mandarinkových slupek pomůže vytvořit v domě atmosféru svěžesti a čistoty, dodá pokrmům vynikající citrusovou chuť, postará se o krásu a zdraví vaší pleti.Oblečení uložené ve skříni bude vyzařovat lehké citrusové tóny a příbory budou zářit čistotou.

Pojďme zjistit, jaké užitečné vlastnosti mají slupky tohoto ovoce a jak je můžete v domácnosti maximálně využít.Mandarinkové slupky lze využít několika způsoby:

 • Osvěžovač vzduchu.Sušená mandarinková kůra má příjemnou citrusovou vůni.Lze ji vložit do přírodního látkového sáčku a zavěsit v místnosti jako přírodní osvěžovač vzduchu.
 • Vůně do skříně.Sušené slupky můžete také umístit do krabic nebo sáčků ve skříních – dodají vašemu oblečení lehkou citrusovou vůni.
 • Oplachování myčky.Přidejte několik kousků slupek do oplachování nádobí – dodají vašemu nádobí svěží vůni.
 • Drhnutí rukou.Slupky namleté v mlýnku na kávu můžete přidat do cukru nebo mořské soli a použít jako přírodní peeling na ruce.Tím se vyčistí a zjemní pokožka.
 • Koupel nohou.Namáčením kousků kůry v horké vodě můžete vložit nohy do voňavé citrusové lázně – ta uvolní a osvěží unavené nohy.
 • Zkušené hostitelky připomínají: voňavé mandarinkové slupky mohou být užitečnou ingrediencí pro vytvoření příjemné atmosféry a péči o pleť v domácnosti.

  Zdeněk Pohlreich
  Zdeněk Pohlreich
  Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
  RELATED ARTICLES

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Am beliebtesten