HomeZajímavéVáš hřeben bude jako nový: 5 účinných tipů na čištění vlasů a...

Váš hřeben bude jako nový: 5 účinných tipů na čištění vlasů a nečistot Nejúčinnější tipy na čištění a úklid v životě

Hřeben – nepostradatelný nástroj v účesu, na kterém se časem nahromadí spousta nečistot.Je však možné jej od zarůstajících vlasů a dalších usazenin vyčistit těmi nejjednoduššími způsoby s použitím improvizovaných prostředků.Připravili jsme pro vás 5 důmyslných způsobů, jak docílit toho, aby váš hřeben opět vypadal a byl čistý.

Za prvé, výborným dezinfekčním prostředkem na hřebeny je lékařský isopropylalkohol nebo obyčejná vodka.Nasaďte si rukavice, navlhčete bavlněný kotouč antiseptikem a důkladně jím otřete každý zub, čímž zcela očistíte jeho povrch od bakterií.

Za druhé, namočení plastového nebo dřevěného hřebenu do roztoku 9% stolního octa a vody v poměru 1:1 pomůže odstranit mastné usazeniny.Ocet účinně ničí mastné vrstvy.

Za třetí, vynikajícího vyčištění hřebene lze dosáhnout pomocí jedlé sody , spolehlivého a levného prostředku.Rozpusťte polévkovou lžíci jedlé sody v 0,5 litru teplé vody a namočte hřeben do tohoto roztoku na 10-15 minut.

Za čtvrté, k úpravě vlasů použijte zubní kartáček a neagresivní šampon.Navlhčete hřeben a naneste šampon na kartáč.Důkladně jím pročešte každý zub a opláchněte všechny nečistoty.

Za páté, běžné tekuté mýdlo nebo prací prostředek také pomůže zbavit hřeben nahromaděných vlasů a prachu.Stačí jej na několik hodin namočit do mýdlového roztoku a poté opláchnout pod tekoucí vodou.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten