HomeZajímavéVaše matrace bude jako nová: Vezměte na vědomí tyto 3 způsoby čištění...

Vaše matrace bude jako nová: Vezměte na vědomí tyto 3 způsoby čištění domácími prostředky

Matrace je nezbytnou součástí zdravého a pohodlného spánku.Časem se však stává živnou půdou pro prach, nečistoty a různé nečistoty.Chcete-li prodloužit životnost matrace a zajistit hygienu svého lůžka, měli byste ji pravidelně čistit bezpečnými domácími prostředky.

Za prvé, pro lokální odstranění skvrn je ideální jedlá soda.Skvrnu navlhčete vodou, rozetřete jedlou sodu v silné vrstvě a nechte ji zaschnout, poté zbytky vysajte.

Za druhé si připravte univerzální čisticí roztok : smíchejte 50 ml devítiprocentního octa a jednu čajovou lžičku tekutého mýdla a nalijte do rozprašovače.Doplňte polovinou nádoby vody a přidejte lžičku jedlé sody.Tuto tekutinu nastříkejte na problematická místa a pro lepší penetraci ji rozetřete štětcem.

Za třetí, peroxid vodíku je také skvělý i na odolné skvrny.Namočte do něj bavlněný kotouč a problematické místo důkladně otřete.

Zároveň nezapomeňte matraci pravidelně větrat a otáčet, aby se rovnoměrně opotřebovávala a pronikal do ní čerstvý vzduch.

Dodržováním těchto jednoduchých rad prodloužíte životnost své matrace a zajistíte hygienické prostředí ve své ložnici!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten