HomeZajímavéVědci pojmenovali domácí potraviny, které vás zachrání před bolestmi hlavy

Vědci pojmenovali domácí potraviny, které vás zachrání před bolestmi hlavy

Bolesti hlavy jsou velmi častým problémem, který přináší mnoho nepříjemností.Narušují běžnou práci, studium, styk s lidmi.Bolesti hlavy omezují naše schopnosti a snižují kvalitu života.Naštěstí existují jednoduché a dostupné prostředky, které pomáhají zvládnout bolesti hlavy nebo minimalizovat nepříjemné pocity.Prozradili to odborníci v nedávné publikaci.

Podle odborníků citovaných v článku v časopise Fit For Fun mohou při bolestech hlavy pomoci běžné potraviny z lednice.Řeč je o takových cenově dostupných prostředcích, které jsou k dispozici v každé domácnosti.

Za prvé je důležité pravidelně doplňovat tekutiny pitím dostatečného množství vody.Je to nezbytné, protože bolesti hlavy jsou často způsobeny dehydratací.

Za druhé, pokud je příčinou bolesti špatný krevní oběh a vysoký krevní tlak, pomůže česnek.Pomáhá snižovat krevní tlak a také zlepšuje průtok krve díky prospěšným látkám alliinu a selenu, které obsahuje.

Za třetí, stimuluje krevní oběh v mozku a káva.Při konzumaci je zaznamenáno snížení intenzity bolestí hlavy.

Za čtvrté, zázvor je popisován jako účinný pomocník.Brzdí uvolňování bolestivých látek, což stav zmírňuje.Kromě toho složky zázvoru blokují působení prostaglandinů, hormonů zodpovědných za bolest.

Shrnuto, jednoduché potraviny z ledničky mohou být při bolestech hlavy velmi užitečné.Stačí pár sklenic vody, plátek česneku, šálek kávy nebo zázvorový čaj a pocítíte značnou úlevu!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten