HomeŽivotní stylVede k potopě: 4 důležitá pravidla pro pračky, o kterých jste možná...

Vede k potopě: 4 důležitá pravidla pro pračky, o kterých jste možná nevěděli

Porucha pračky je pro mnoho lidí obzvláště děsivá.A to ani ne tak kvůli nákladům na opravu spotřebiče, ale kvůli možnosti vytopení sousedů v přízemí nebo zkratu v elektroinstalaci.Takovým následkům se však lze vyhnout, pokud se s pračkou správně zachází.

Odborníci z Roskachestvo upozorňují celkem na čtyři důležitá pravidla pro používání pračky, která prodlouží její životnost.

Odborníci doporučují každý měsíc omývat gumové těsnění dvířek pračky od plísní a nečistot.Každé 2-3 měsíce je také důležité umýt zásobník na prášek a spustit techniku na režim horkého praní bez prádla.Dalším důležitým doporučením je kontrola a případné čištění filtru.

Je také třeba mít na paměti, že je důležité před praním vyjmout z kapes oblečení kovové mince – jinak hrozí poškození bubnu pračky.Totéž platí pro podprsenky, které mají tzv. kostice.

Pokud potřebujete prát oblečení v režimu s vysokou teplotou vody, měli byste do zásobníku na prášek přidat krystalky sody nebo více pracího prostředku.

Poslední radou je nenaplňovat buben pračky více než ze 2/3 jeho kapacity.V opačném případě bude kvalita praní znatelně nižší – věci se zmačkají a budete z nich muset znovu vymývat nečistoty a prášek.Navíc se touto chybou spotřebič špatně opotřebovává.

Povede k potopě: 4 důležitá pravidla pro používání pračky, o kterých jste možná nevěděli.

Foto: Roskachestvo/Telegram.

Dříve odborníci uváděli, jak pračku vyčistit od plísní a vodního kamene.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten