HomeReceptyVenku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je...

Venku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je teplo: už žádný průvan z okna – 1 geniální způsob

Mnoho lidí, zejména žen, se nechce smířit s výskytem šedin a snaží se zpomalit věkem podmíněné změny na svých vlasech.Ukazuje se, že toho lze dosáhnout díky zařazení do svého jídelníčku levného a v aplikaci univerzálního přípravku – sezamu.

Šedivění je důsledkem postupného úbytku melanocytů, kožních buněk, které dodávají vlasům pigment.Sezamová semínka naopak nasycují pokožku hlavy základními živinami, které zvyšují aktivitu melanocytů.Černá semínka obsahují největší množství složek potřebných k prevenci šedivění: vápník, hořčík, vitamin B1, měď, zinek, fosfor, aminokyseliny, vlákninu a selen.

Sezamová semínka jsou také bohatá na přírodní antioxidanty: sezamolin, sezamol a sezamin.Pomáhají neutralizovat volné radikály, které poškozují buňky pokožky hlavy a způsobují šedivění.

Černý sezam je považován za zdravější.

Foto: piqsels/piqsels.com.

Antioxidanty navíc podporují aktivitu melanocytů a zvyšují produkci pigmentu melaninu, který je zodpovědný za barvu vlasů.Zvyšují také průtok krve pokožkou hlavy, vyživují ji a stimulují růst vlasů.

Sezam obsahuje také řadu bioaktivních látek, které pomáhají předcházet dalším změnám přicházejícím s věkem: ztrátě sluchu, zhoršení paměti a zraku.

Zařadit sezam do svého jídelníčku je poměrně snadné – můžete si jím posypat ovesnou kaši, tvaroh, maso, ryby a saláty k obědu nebo večeři.Sezam nemá výraznou chuť, a proto je vhodný do většiny pokrmů.

Již dříve jsme vás seznámili s 5 nejvýznamnějšími potravinami, jejichž pravidelná konzumace může zpomalit stárnutí.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten