HomeŽivotní stylVložte talíř se solí na noc do mikrovlnné trouby: uvidíte, co se...

Vložte talíř se solí na noc do mikrovlnné trouby: uvidíte, co se stane ráno

Mikrovlnné trouby se rychle zašpiní.Na stěnách mikrovlnné trouby zůstávají kapičky tuku, které mohou časem způsobit nepříjemný zápach.

Nepotřebný zápach můžete odstranit pomocí lidových metod.Dobře funguje například obyčejná kuchyňská sůl.Je třeba ji nasypat do misky nebo talíře a vložit do mikrovlnné trouby, přičemž dvířka pevně uzavřete.Sůl přes noc nepříjemný zápach pohltí.Poté ji lze vyhodit.

Jako alternativa je vhodná jedlá soda.Postup s touto látkou lze provést stejným způsobem jako se solí.

Vložte talíř se solí na noc do mikrovlnné trouby: uvidíte, co se stane ráno.

Foto: 8photo/Freepik.com.

Tyto metody skvěle odstraní přebytečné pachy, ale skvrny nezmizí.K vyčištění mastných skvrn můžete použít speciální přípravek z obchodu s domácí chemií.

Čištění by mělo být prováděno obyčejnou měkkou houbou.Je přísně zakázáno používat brusné prášky (zejména hrubozrnné), kovové houbičky, nože a škrabky.Mohly by poškodit povlak mikrovlnné trouby.

Dříve se hospodyňky dozvěděly, jak připravit polévku s masovými kuličkami, která byla v sovětských dobách velmi oblíbená.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten