HomeŽivotní stylVolná šňůra o délce nejméně 150 cm: tento věnec bude nejkvalitnější a...

Volná šňůra o délce nejméně 150 cm: tento věnec bude nejkvalitnější a nejkrásnější

Dmitrij Zorin, odborník v oblasti elektroniky, nám řekl, který věnec bude nejbezpečnější – rozhodně nezpůsobí zkrat.Při výběru světel na vánoční stromek a výzdobu bytu je třeba věnovat pozornost několika věcem.

Odborník poznamenal, že je bezpodmínečně nutné podívat se do pasu výrobku a také pečlivě zkontrolovat označení na šňůře.Na drátu kvalitní girlandy je vždy uvedena její charakteristika.V pasportu by měly být značky o podmínkách použití.

Velmi důležitou charakteristikou je délka šňůry od zástrčky k první diodě.Tento parametr by měl být minimálně 150 centimetrů.

Pokud je věnec nekvalitní, hrozí v lepším případě jeho zlomení, v horším případě zkrat s požárem.

Je nezbytně nutné podívat se do pasu.

Foto: Samuel Švec/unsplash.com.

‚V lepším případě by se porušení týkalo nedostatečně dlouhého napájecího kabelu, což by omezovalo použití věnce pouze v blízkosti zásuvky; v horším případě by se jednalo o vadnou izolaci, chatrné zástrčky nebo nesprávně stanovený stupeň ochrany proti prachu a vlhkosti, což by vedlo k venkovnímu použití věnce, který k tomuto účelu není určen,‘ uvedl Zorin.

Pokud jde o zdobení závěsů, zde je nejlepší zvolit variantu ‚rosa‘, takový věnec se méně zahřívá, což snižuje míru jeho nebezpečnosti.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten