HomeZajímavéVšichni švábi utečou k sousedům: 6 způsobů, jak se zbavit škůdců pomocí...

Všichni švábi utečou k sousedům: 6 způsobů, jak se zbavit škůdců pomocí domácích prostředků

Švábi jsou jedním z nejnepříjemnějších a nejvytrvalejších druhů hmyzu, který se může usídlit v našich domovech.Jejich přítomnost způsobuje spoustu nepříjemností a starostí, protože se množí ohromující rychlostí.Každá samička naklade až 6 tobolek a z jedné takové tobolky se může vylíhnout až 40 nových jedinců.

Zbavit se jich může být obtížné, ale existuje 6 účinných a zdravých způsobů, které nevyžadují použití toxických chemikálií.

Zaprvé můžete do koupelny nasypat stopy jedlé sody.Tento abrazivní prášek podráždí nohy švábů a odradí je.

Za druhé, švábi nesnášejí štiplavý zápach česneku.Připravte si malé kuličky z rozdrcených stroužků česneku a umístěte je na místa, kde se shromažďuje hmyz.

Za třetí, jednou z nejúčinnějších metod je použití návnady z kyseliny borité, vařeného vaječného žloutku a cukru.Švábi tuto směs sežerou a kyselina boritá rozežere jejich vnitřní orgány.

Za čtvrté, vynikajícím přírodním repelentem jsou stonky pelyňku.Umístěte je do rohů a dalších potenciálních míst výskytu švábů.

Za páté, popel může také pomoci odradit tyto nevítané hosty.Posypte jím problematická místa.

Za šesté, oboustranná páska pomůže zbavit se švábů mechanicky.Umístěte její pasti na strategická místa.

Pomocí těchto neškodných a cenově dostupných metod můžete šváby ze svého domova postupně vymýtit, aniž byste riskovali své zdraví.Klíčem k úspěchu je trpělivost a pravidelná aktualizace návnad a repelentů.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten