HomeŽivotní stylVtipné až hloupé: 10 podivných zvyků ze SSSR - ohromí vás

Vtipné až hloupé: 10 podivných zvyků ze SSSR – ohromí vás

Každá generace lidí má své vlastní zvyky.Včetně zvyků v domácnosti.Odborníci nám prozradili, jaké jednání lidí ze SSSR dnes může někoho šokovat.

Prvním oblíbeným zvykem je všechno opékat.A nejde jen o maso.V SSSR byla oblíbená smažená mrkev nebo cibule, což dnes působí divoce.Prádlo se naopak rádo vařilo, i když se látka rychle znehodnotila.Samotné oblečení se také často pralo na prkénku.

Sovětští občané často prali sáčky.To vše proto, že takové věci byly vzácné.Proto se uchovávaly co nejdéle.S punčochovými kalhotami se také zacházelo opatrně.Odtud pramení zvyk je zašívat.

Kleeneka se používala naprosto všude.Mohla nahradit ubrus, zástěru a dokonce i tapetu.Jídlo bylo obzvlášť pietní, takže bylo zvykem dojíst každý drobeček.

Existovala celá tradice uchovávání drobností v konzervách.Knoflíky se shromažďovaly v krabicích od sušenek a hřebíky v plechovkách od kávy.

Jedním z nejpodivnějších zvyků bylo stát ve dvou frontách.První byla před místem, kde se vážilo zboží, a druhá u pokladny, zdůrazňuje portál wday.

Dříve vyšlo najevo, jaké sovětské nádobí stojí statisíce rublů.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten