HomeZajímavéVyčistit nádobí od žluté špíny je snadné: pamatujte na tyto 3 jednoduché...

Vyčistit nádobí od žluté špíny je snadné: pamatujte na tyto 3 jednoduché způsoby čištění

Udržovaná hostitelka je pyšná na lesklé nádobí ve své kuchyni.I při pečlivém mytí se však na talířích a šálcích může tvořit nepříjemný žlutý nános.

Nenechte se však odradit – této špíny se můžete zbavit pomocí jednoduchých domácích prostředků.Vyzkoušejte tyto jednoduché metody a vaše nádobí bude opět zářit nedotčenou čistotou.

Za prvé, jedlá soda je účinná.Vezměte 3 lžíce jedlé sody na litr horké vody a namočte nádobí do roztoku na 1 hodinu nebo déle v případě silného znečištění.jedlé sody a namočte nádobí do roztoku na 1 hodinu nebo déle v případě silného znečištění.Poté nádobí opláchněte vodou a otřete.

Za druhé, směs jedlé sody a peroxidu vodíku ve stejném poměru dává dobré výsledky.Naneste ji houbičkou na zažloutlý plak a poté jednoduše opláchněte vodou.

Za třetí, zkuste použít směs suchého bělidla a pracího prášku.Smíchejte je ve stejném poměru a rozpusťte v horké vodě (koncentrace roztoku závisí na stupni znečištění).Nádobí v roztoku namočte na 3 hodiny a poté je důkladně umyjte.

S těmito jednoduchými prostředky snadno vyčistíte veškeré nádobí od žlutých skvrn.Není třeba utrácet peníze za drahé specializované přípravky.Vaše talíře a šálky budou zářit jako nové a v kuchyni budou vypadat lákavě.Vyzkoušejte to a těšte se z výsledku!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten