HomeŽivotní stylVysaďte si na chalupě tuto nenáročnou a neobvyklou květinu - sousedé budou...

Vysaďte si na chalupě tuto nenáročnou a neobvyklou květinu – sousedé budou stát frontu, aby ji mohli obdivovat

Passiflora je krásná stálezelená liána s úžasnými květy.Potřebuje však správnou péči, aby byla stále krásná a sousedé stáli frontu na její obdiv.

Nenáročná a rychle rostoucí liána může kvést v interiéru nebo na zahradě s dostatkem světla.Důležité je vybrat správný druh pro venkovní pěstování.

Ve středním a jižním Rusku se doporučuje druh Passiflora blue (P.caerulea), která je odolná a vytrvalá.Dobře poroste na opoře.

Důležitou roli při úspěšném pěstování passiflory hraje osvětlení.Vyžaduje dostatek světla, proto se nedoporučuje vysazovat ji pod hustou korunou stromů.

Optimální teplota pro pěstování je +18.+24 °C.Vyvarujte se náhlého zvýšení teploty, protože to může vést ke žloutnutí a zasychání listů a ke snížení počtu poupat.

Při výsadbě passiflory do půdy se doporučuje použít směs písku, listové a drnové zeminy a rašeliny.Sazenice není třeba hluboko zakopávat, stačí ji na čtrnáct dní přikrýt skleněnou nádobou.

Vysaďte si tuto nenáročnou a cizokrajnou květinu na své dače – sousedé budou stát fronty, aby ji mohli obdivovat.

Foto: Guenter Fischer/imageBROKER.com/Global Look Press.

Péče o passifloru zahrnuje hojnou zálivku, zejména od jara do podzimu.Půda kolem rostliny by měla být vždy vlhká.V zimě by se měla zálivka omezit na jednou za 10 dní.Passiflora vyžaduje vysokou vlhkost vzduchu, proto se doporučuje pravidelně ji postřikovat a vyhýbat se přímému slunečnímu záření na mokré listy.

Během vegetačního období je nutné passifloru pravidelně přihnojovat komplexními minerálními hnojivy.Řez rostliny se provádí na jaře, píše portál 7dach.

Již dříve vyšlo najevo, čím lze roztoče zaplašit.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten