HomeŽivotní stylVysaďte si na zahradu tuto výjimečnou trvalku: nikdo jiný nebude mít tak...

Vysaďte si na zahradu tuto výjimečnou trvalku: nikdo jiný nebude mít tak nádherné květy

Pokud chcete všechny překvapit neobvyklými květy, nehledejte nic jiného než tuto velkolepou trvalku.Perský grošák vypadá originálně díky svým téměř černým zvonkům a modrým listům.

Tato květina se ve středním pásmu pěstuje jen zřídka, protože někdy odmítá kvést.Abyste tomu předešli, musíte použít malý trik.

Koncem června perský jeřáb usychá.V této době byste měli cibulky vykopat, dát je do bedýnek na zeleninu a na několik týdnů je usušit.Později je očistěte od zeminy a slupek.

Poté cibulky přendejte do kartonových krabic a umístěte je do truhlíků pod střechu zahradního domku.Během léta se budou cibulky zahřívat.V polovině září je můžete vysadit a připravit na přezimování.Pak se příští rok vlnky potěší s bujnou kvetení, zprávy Vsaduidoma.ru.

Již dříve byla zahrádkářům nabídnuta k výsadbě neméně efektní trvalka, která kvete až do poloviny podzimu a stane se ozdobou záhonu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten