Home Životní styl Vyšší než záhon: jak umístit správné lampy pro rostliny na okenním parapetu

Vyšší než záhon: jak umístit správné lampy pro rostliny na okenním parapetu

0

Agronom Vasilij Jakovlev vysvětluje, jak správně doplňovat pokojové rostliny v zimě.Mnoho lidí nezná pravidla pro instalaci ultrafialových lamp pro sazenice, zeleň na parapetu a květiny.

Kvůli tomu se tento proces stává zbytečným nebo může rostliny dokonce poškodit.Klíčovým bodem je podle Jakovleva umístit lampy striktně na vrchol rostlin.Mnoho lidí si myslí, že by měly být umístěny pod úhlem, údajně kvůli simulaci slunečního světla, nebo poloze nevěnují pozornost vůbec.

Toto pravidlo se často porušuje z důvodu omezeného prostoru nebo nedostatečné délky drátu od lampy k objímce.V takovém případě je nutné na tyto nuance předem myslet.

Rostliny budou vždy usilovat o světlo a bodový zdroj, kterým jsou lampy, bude silně ‚přitahovat‘ směr jejich růstu.Výsledkem je, že sazenice nebo zeleň se budou naklánět do stran, zpomalovat růst nebo nebudou normálně růst.

Agronom radí, jak doplňovat rostliny na okenním parapetu.

Foto: Nikolaj Gyngazov/Russian Look/globallookpress.com.

Záleží také na vzdálenosti mezi lampami a rostlinami.Po objevení prvních výhonků by měla být alespoň 15 centimetrů, pak by se lampy měly zvednout alespoň na půl metru od vrcholků rostlin.

U dospělých rostlin by měla být dodržena vzdálenost 50-60 centimetrů, uvádí AiF.Jakovlev také vysvětlil, že za jasných dnů je třeba zapnout posvícení v 6 hodin ráno na tři hodiny a opakovat to po 18. až 19. hodině.

Za oblačného počasí se lampy zapínají od 6 hodin ráno do 21 hodin večer bez přerušení.V prvních 2-3 dnech po vzejití sazenic by se mělo svítit 18-20 hodin.

Připomeňme, že dříve agronomové jmenovali nejlepší odrůdy rukoly pro pěstování doma.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version