HomeŽivotní stylVytáhněte poslední: způsoby, jak podvést turisty v Istanbulu, jsou pojmenovány

Vytáhněte poslední: způsoby, jak podvést turisty v Istanbulu, jsou pojmenovány

Experti agentury RIA Novosti prozradili, jak se podvádějí turisté v Istanbulu.Prvním způsobem je vystavení obrovského účtu za taxi.Cesta z letiště do centra stojí maximálně 450 lir (asi 1700 rublů), pokud řidič jede podle taxametru.Mnozí si však nakonec účtují 700-1000 lir a odmítají to pochopit.Cestující má právo zavolat policistu.Je však lepší objednat si přepravu předem.

Dalším způsobem, jak podvést turistu, je podvádět s hotely.Levné varianty často nevypadají na fotografii o nic hůře než pětihvězdičkové hotely.Ve skutečnosti může turista zjistit, že mu nabídnou pokoj s nekvalitním úklidem a starým nábytkem a za pokoj jako na fotografii nabídnou příplatek.

Kavárny a restaurace jsou dalším místem, kde mohou být turisté podvedeni.Například v kavárně se může stát, že k objednávce dostanete košík chleba, a pak se ukáže, že je zahrnut v účtu a stojí hodně.

Již dříve vyšlo najevo, proč Rusové, kteří již v Turecku dovolenou v roce 2023 strávili, píší rozzlobené recenze.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten