HomeŽivotní stylZachraňte si vlasy, boty a dokonce i šperky: 7 neobvyklých způsobů použití...

Zachraňte si vlasy, boty a dokonce i šperky: 7 neobvyklých způsobů použití vatových tyčinek

Vatové tampony mohou zachránit den, a to nejen když si potřebujete upravit make-up nebo odstranit pór z oka.Při správném použití mohou zachránit vaše vlasy, boty a dokonce i šperky.Zde je sedm neobvyklých způsobů, jak vatové tyčinky využít v domácnosti.

První způsob použití vatových tyčinek je zcela zřejmý.Lze je použít k čištění klávesnice a snadno odstranit nečistoty mezi tlačítky.Hlavní je předtím odpojit zařízení ze zásuvky.Podobným způsobem můžete obnovit lesk starých šperků – vatové tampony jsou ideální pro čištění i těžko přístupných míst.

Další způsob použití pomůže těm, kteří nedbale čistí své boty.Pomocí vatových tyčinek můžete boty nebo holínky zbavit škrábanců.K této metodě budete potřebovat také aceton a vazelínu.Tyčinka by se měla nejprve namočit do prvního prostředku a po zaschnutí škrábanců na botě by se měl použít druhý prostředek.

Pomocí vatových tamponů můžete také upravit vlasy.Udělat to na celé hlavě se pravděpodobně nepodaří, ale napravit chybu na několika pramenech se určitě podaří.Vatovou tyčinku namočte do barvy, poté ji naneste na část vlasů, zabalte do fólie a nechte 15-20 minut působit.

Užitečné vatové tyčinky se hodí i při opravě spon, pokud je namočíte do oleje a namažete problematické místo.Pomocí vatových tyčinek lze opravit i naštípnuté dlaždice – stačí na třísku nanést lak na nehty, šev namazat olejem a nechat zaschnout.

Poslední originální metodou použití je zapálení svíček.Tato metoda se vám bude hodit, pokud knot zajel do vosku, zdůrazňuje WomanHit.

Dříve byly jmenovány 4 věci, které by měla mít opravdová žena doma.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten