HomeŽivotní stylŽádný zápach bažiny ani hnilobný zápach: jak vyčistit buben pračky bez instalatéra

Žádný zápach bažiny ani hnilobný zápach: jak vyčistit buben pračky bez instalatéra

Buben pračky můžete vyčistit sami, a to pomocí levných prostředků.Takový léty prověřený lidový způsob používají zkušené hospodyňky.

Pomůže vám zbavit se hnilobného zápachu, který se objevuje po praní v pračce, a zabránit jeho vzniku v budoucnu.

Do bubnu pračky nalijte 100 mililitrů jakéhokoli chlorového bělidla.Spusťte praní bez prádla při teplotě nejméně 60 stupňů Celsia.

Poté nalijte do bubnu 100 gramů kyseliny citronové, zvolte praní při maximální teplotě a pro nejlepší účinek dvakrát vymáchejte.’Kyselina citronová‘ vám pomůže zbavit se vodního kamene.

Čištění provádějte v několika fázích.

Foto: rawpixel.com/freepik.com.

V dalším kroku čištění budete potřebovat jedlou sodu a stolní ocet.Smíchejte jedlou sodu a vodu v poměru jedna ku jedné, roztok nalijte do přihrádky na prášek a do bubnu přidejte pět lžic octa.

Zvolte minimální teplotu a spusťte prací cyklus.Usazeniny a nečistoty, které po něm zůstanou, můžete odstranit houbou a otřít buben pračky do sucha, píše telegram kanálu ‚Home Garden‘.

Dříve bylo hospodyňkám vysvětleno, proč není možné nechat dvířka pračky po praní otevřená a jak správně vysušit buben.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten