HomeŽivotní stylZapište si do sešitu: 5 hlavních tradic pro nový rok jsou jmenovány...

Zapište si do sešitu: 5 hlavních tradic pro nový rok jsou jmenovány – pak se určitě stane zázrak

Silvestr je zaslouženě považován za nejmagičtější svátek.Zasněžené stromy, vyzdobené budovy a světelné instalace v ulicích dokáží okamžitě vytvořit pocit kouzla kolem.V takové atmosféře je však důležité nezapomínat na rodinu.V rozhovoru s portálem ‚Pozor, zprávy!‘ podnikatelka Olga Glušková prozradila, jaké tradice je třeba dodržovat.

V první řadě odbornice poradila, aby si dům vyzdobili společně s manželem a dětmi.Bude stačit zavěsit girlandy, naaranžovat roztomilé předměty a ozdobit vánoční stromek.To rodinu sblíží a vytvoří v domě neuvěřitelnou útulnost.

Po výzdobě příbytku se můžete společně vydat na procházku.Ve sváteční dny se města tradičně proměňují v pohádku.Děti najdou zábavu na skluzavkách nebo kluzištích a dospělí mohou vyrazit na vánoční jarmarky.Ideálním zakončením večera může být společné posezení v kavárně.

Po návratu domů se můžete podívat na silvestrovské filmy.Skvělou volbou budou klasické sváteční filmy.Například ‚Vánoční stromečky‘, ‚Sám doma‘, ‚Výměna dovolených‘ a dokonce i ‚Ironie osudu aneb, S lehkou párou!‘.

Krásně ozdobený vánoční stůl vytvoří stejně dobrou atmosféru jako vánoční stromeček.

Foto: Daniil Oparin/VN Archive.

Další důležitou tradicí je podle odborníka příprava knedlíků.Chuťové vlastnosti výsledného pokrmu jsou téměř nepodstatné.Důležité je jen to, abychom si při vaření povídali a sdíleli upřímné, příjemné emoce.

Hlavní věcí, na kterou by se nemělo zapomínat, je nákup dárků.Na nákupy dárků by měla vyrazit také celá rodina.Vytvoříte tak kouzelnou atmosféru a sváteční dny se stanou nezapomenutelnými po celý rok.

Dříve se vědělo, jaké pokrmy musí nutně být na novoročním stole.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten