HomeŽivotní stylZasadit a užívat si: 5 skvělých trvalek odolných vůči suchu - není...

Zasadit a užívat si: 5 skvělých trvalek odolných vůči suchu – není třeba je zalévat a kvetou až do mrazů

Chcete-li mít snadno udržovatelný záhon, který nevyžaduje žádnou nebo jen minimální zálivku, zasaďte několik trvalek odolných vůči suchu.Vydrží i extrémní vedra a zkrášlí váš pozemek.

Lupiny snesou extrémní horka i silné mrazy.Dlouhý kořen pomáhá rostlině čerpat vláhu a živiny z hloubky půdy, takže je velmi odolná vůči suchu.

Rudbekie bude skvělou volbou, pokud hledáte rostlinu, která je nejen barevná, ale také odolná vůči suchu.Tato květina nevyžaduje prakticky žádnou zálivku.

Gailardia kvete od začátku léta do pozdního podzimu.Je odolná vůči suchu, chorobám a škůdcům.Většina odrůd přežije i silné mrazy.

Coreopsis je mrazuvzdorná květina.Kvete po celé léto i v těch nejteplejších a nejsušších podmínkách.Vydrží dlouho bez deště nebo zavlažování.Její mechovité listy a krásné květy přitahují pozornost.

Vytrvalá verbena je odolná rostlina, která snáší sucho a horko a kvete od pozdního jara do pozdního podzimu.Lze ji vysazovat na nejslunnějších a nejsušších místech, píše Novy Hearth.

Dříve byla jmenována nejkrásnější trvalka pro líné zahrádkáře, která bohatě kvete od jara do podzimu a odolává silným mrazům.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten