HomeZajímavéZaseknutý zip bude fungovat jako hodinky: jak zkušené hostesky vyřeší problém za...

Zaseknutý zip bude fungovat jako hodinky: jak zkušené hostesky vyřeší problém za 5 minut

Zip – jednoduchý, ale nesmírně důležitý vynález, bez něhož si lze jen těžko představit moderní oblečení a doplňky.Tento šikovný hardware zajišťuje rychlé a snadné zapínání a rozepínání zipů, díky čemuž je každý výrobek funkčnější.

Někdy se však může stát, že se zip začne zasekávat nebo se vůbec zasekne, což způsobí spoustu nepříjemností a hrozí, že se zkazí vzhled věci.Řešení tohoto problému nevyžaduje mnoho úsilí a nákladů – stačí použít jednu cennou radu.

Nejprve si připravte potřebné materiály: kostku tvrdého pracího mýdla nebo parafínovou svíčku a měkkou houbu nebo hadřík.

Za druhé, lehce potřete zuby zipu z obou stran mýdlem nebo parafínovou svíčkou.To by se mělo provádět opatrně, bez nadměrného tlaku; postačí lehké namazání.

Zatřetí otřete samotný zip houbičkou nebo hadříkem a odstraňte zbytky mýdla/vosku a nečistoty, které se mohly nahromadit v hrotech.

Za čtvrté, několikrát zapněte a rozepněte zip , abyste se ujistili, že práce byla provedena efektivně.Pokud se zip začne snadno a hladce posouvat – pak metoda zafungovala.

Za páté, pokud zip stále drží, zopakujte postup nanášení a odstraňování maziva.

Tato jednoduchá metoda je ideální pro všechny typy zipů – kovové, plastové nebo textilní.Je zcela bezpečná pro materiál výrobku i samotný hardware, nezanechává žádné stopy ani skvrny.Navíc pomůže zbavit se případného zápachu problematického zipu.

Pomocí tohoto účinného triku na opravu zipů můžete rychle a bez problémů obnovit funkčnost zipu a prodloužit tak životnost svého oblíbeného oděvu nebo doplňku!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten