HomeZajímavéZbavte konvici vodního kamene na dlouhou dobu: zkušené hospodyňky používají roztok z...

Zbavte konvici vodního kamene na dlouhou dobu: zkušené hospodyňky používají roztok z jablečných slupek

Pravidelné odstraňování vodního kamene z konvice je klíčem k jejímu dlouhodobému a bezproblémovému provozu.Usazeniny vodního kamene nejen kazí chuť nápojů, ale také přispívají ke vzniku koroze, což negativně ovlivňuje funkčnost spotřebiče.

Proti čerstvým usazeninám ve smaltovaných a kovových konvicích můžete použít ekologickou a finančně nenáročnou metodu s použitím jablečných slupek.

Její přírodní kyseliny mají vynikající čisticí vlastnosti a pomáhají rozpouštět vodní kámen bez použití drsných chemikálií.

Postup je jednoduchý: důkladně omyjte slupky dvou jablek, položte je na dno nádoby, zalijte je litrem vody a povařte.Poté nechte roztok tři hodiny působit, poté jej slijte a konvici zevnitř dobře vypláchněte.

Tato metoda šetrná ke zdraví a životnímu prostředí vám umožní vypořádat se s vodním kamenem přirozenou cestou, bez nutnosti použití agresivních čisticích prostředků a bez zbytečných výdajů.Je ideální, pokud vám záleží na vaší pohodě a dbáte na ochranu životního prostředí.Vyzkoušejte ji a přesvědčte se sami!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten