HomeŽivotní stylZemřete přímo před očima: čím nezalévat pokojové květiny - seznam

Zemřete přímo před očima: čím nezalévat pokojové květiny – seznam

Zemědělská vědkyně Anastasia Kovrignyh nám prozradila, čím byste nikdy neměli zalévat pokojové květiny.Podle ní může i obyčejná voda z kohoutku zničit jakoukoli kulturu.

Odbornice vysvětlila, že tekoucí voda je považována za škodlivou kvůli svému složení.Obsahuje velké množství nečistot, včetně různých solí a chlóru.Ty mají špatný vliv na zdraví rostlin.Kvůli nim se kořeny vyvíjejí mnohem hůře.

Kromě toho jsou v tekoucí vodě přítomny vápník a hořčík.V případě některých pokojových rostlin mohou výrazně zpomalovat růst.Při přemokření začnou plodiny vadnout.

Zalévání je nejlepší provádět podle časového plánu.

Foto: freepik/ru.freepik.com.

Mnohem lepším řešením je použití čištěné vody.V tomto případě bude zachováno zdraví květin.Je však důležité, abyste rostliny nezalévali příliš.V opačném případě hrozí riziko hniloby kořenů, shrnuje odborník.

Dříve se zahrádkáři dozvěděli, kdy vysazovat petúnie na sazenice.Ukazuje se, že je lepší to dělat v konkrétních termínech.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten