HomeŽivotní stylZkrat nebo požár: tyto prodlužovací kabely jsou téměř v každé domácnosti a...

Zkrat nebo požár: tyto prodlužovací kabely jsou téměř v každé domácnosti a představují vážné nebezpečí

Používání spotřebičů v domácnosti bez elektrických prodlužovacích šňůr si již lze jen těžko představit.Stejně jako jiné spotřebiče však ani prodlužovací šňůry nejsou vždy bezpečné.Oleg Dranickij, ředitel Centra pro testování elektroniky, vysvětlil, na co je důležité pamatovat při výběru těchto zařízení.

Jak odborník poznamenal v rozhovoru s portálem ‚Gorodovoy‘, rozhodně se nevyplatí šetřit na prodlužovacích šňůrách.Někdy například levné adaptéry nemají uzemnění, což se může změnit v úraz elektrickým proudem a dokonce i přehřátí.Připojené přes takové zařízení spotřebiče jistě přijdou vniveč.

Další důležitou radou je výběr výkonnější prodlužovací šňůry.Tím zabráníte tomu, aby se zástrčky u elektroměru vyhodily.

‚Výkon prodlužovacích kabelů by měl stačit například na napájení mikrovlnné trouby, což je velmi výkonný spotřebič.Pak nebudou žádné problémy.Totéž platí pro žehličku, toustovač a další spotřebiče s vysokou spotřebou elektřiny,‘ uvedl odborník.

Dříve byli jmenováni hlavní žrouti elektřiny v domácnosti.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten