HomeZajímavéZubního plaku se zbavíte během chvilky: pamatujte na těchto 6 jednoduchých řešení...

Zubního plaku se zbavíte během chvilky: pamatujte na těchto 6 jednoduchých řešení mytí

Čisté a lesklé šálky – klíč k příjemnému posezení u šálku ochuceného nápoje.Bohužel časem mohou ztmavnout, což kazí vzhled a dokonce i chuť vašich oblíbených nápojů.

Nebuďte však rozrušeni, protože existuje mnoho jednoduchých a cenově dostupných způsobů, jak se tohoto problému zbavit pomocí improvizovaných domácích prostředků.

Nejprve si smícháním jedlé sody a octa vytvořte hustou pastu.Tuto směs naneste na zubní plak a jemně rozetřete, poté kelímek důkladně opláchněte teplou vodou.Tento přípravek si účinně poradí se skvrnami různého původu.

Za druhé můžete použít obyčejnou kuchyňskou sůl.Nasypte na dno hrnku trochu soli, přidejte vodu a potírejte skvrnu, dokud nezmizí.Sůl je vynikajícím odstraňovačem skvrn od kávy a čaje.

Zatřetí můžete použít ocet k odstranění plaku způsobeného tvrdou vodou.Nalijte jej do šálku a nechte působit 10-15 minut, poté jej dobře opláchněte vodou.

Za čtvrté, vaším pomocníkem může být také přírodní čisticí prostředek – citron.Potřete vnitřek šálku půlkou citronu nebo naneste trochu citronové šťávy a poté důkladně opláchněte vodou.

Za páté, zubní pasta je vhodná k odstranění odolných nečistot.Naneste malé množství zubní pasty na měkký hadřík nebo kartáček a jemně potřete problematická místa.

Šestým účinným prostředkem je hydroperit.Jednu tabletu rozřeďte ve 200 ml vody, roztok nalijte do hrnku a počkejte 15-20 minut, než jej důkladně opláchnete.

Pomocí těchto jednoduchých a cenově dostupných metod se můžete snadno zbavit tmavých skvrn na šálcích a navrátit jim původní lesk a čistotu.Už se nemusíte obávat zkažených skvrn – vychutnejte si lahodné nápoje z dokonale čistého nádobí!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten