HomeŽivotní stylZvláštní atrakce: byly jmenovány hlavní prázdninové destinace Rusů v říjnu

Zvláštní atrakce: byly jmenovány hlavní prázdninové destinace Rusů v říjnu

Daniil Maryškin, generální ředitel cestovní kanceláře ‚Teritorium Bajkal‘ a jedinečného cestovního klubu ‚Moje území‘, v rozhovoru pro ‚Gazeta.Ru‘ jmenoval nezákladní destinace pro dovolenou v rámci země během sametové sezóny.

Jednou z nejlepších možností pro milovníky panenské přírody je tedy Kamčatka.

‚Léto na Kamčatce trvá od července do srpna, babí léto přichází v září.Také říjen je teplotně příjemný, stejně jako září na Sibiři.Na turisty čekají sopky, termální prameny a téměř nedotčená divoká příroda.Můžete pozorovat velryby, lachtany, kosatky a medvědy hnědé.Pokud se jedná o rekreaci v rámci organizované skupiny, pak budou pro procházky vybrána bezpečná místa a turisty budou doprovázet profesionální průvodci,‘ uvedl Maryškin.

Neméně atraktivní je pro turisty i Sachalin, kde příjemné teploty vydrží až do začátku listopadu.

‚Dovolenkářům doporučujeme navštívit písečné zátoky, vodopády, horské vrcholy a ústřicová jezera.Dálněvýchodní lesy se velmi liší od těch, které rostou například ve středním pásu Ruska.Turistický ruch se na Sachalinu začal rozvíjet teprve před několika lety, takže je zde velká šance navštívit místa, kam ještě nikdy nevkročila noha turisty,‘ doporučuje odborník.

Kromě toho odborník v oblasti cestovního ruchu doporučil zvážit cestu na Bajkal v září až říjnu, protože v této době se i nejoblíbenější turistická trasa na Bajkalu stává divokou, a to má zvláštní půvab.

‚Malé moře i Olchon vidí v podzimních barvách většinou jen místní obyvatelé.Na západní straně stojí za pozornost zátoka Pesčajja, Cirkum-bajkalská železnice a Tazherské stepi.Na východní straně můžete navštívit Barguzinskou dolinu a Čivyrkuiský záliv,‘ zdůraznil specialista na cestovní ruch.

Také pro dovolenou v sametové sezóně je podle specialisty třeba zvážit Kavkaz s jeho vyhlášenou tradiční kuchyní, Kurilské ostrovy, kde se lze koupat v Tichém oceánu, a také Komandorské ostrovy, známé svými vodopády, soutěskami a strmými útesy.

‚Naši krajané začali cestovat na Komandorské ostrovy teprve před několika lety a jen málokdo se dostal na Medný ostrov, nejvzdálenější ostrov v hřebeni souostroví, kudy prochází rusko-americká hranice,‘ dodal.

Již dříve zpěvačka Jelena Kňazeva jmenovala seznam míst, která by rozhodně měli navštívit milovníci domácího cestovního ruchu.

-.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten