HomeŽivotní stylChladivější než jemný parfém: 5 vůní vám pomůže vytvořit atmosféru nového roku

Chladivější než jemný parfém: 5 vůní vám pomůže vytvořit atmosféru nového roku

Do Silvestra zbývá necelý měsíc a mnoho lidí se na něj začíná připravovat s předstihem.Za tímto účelem můžete v domě vytvořit předsváteční atmosféru.Pět přírodních, přirozených vůní může pomoci probudit pocity štěstí a očekávání novoročních svátků.

Skořice a zázvor. Tyto vůně zlepšují náladu, aktivují paměť a chuť k jídlu.Naplňují dům útulností a teplem a dodávají pocit klidu.V mnoha zemích se na novoroční stůl pečou sušenky a buchty s tímto kořením.

Borovice. Pokud neplánujete dát živou jedličku nebo borovici, kupte si vonné tyčinky s borovicovými oleji.Vůně borovicového jehličí vás uklidní a navodí hluboký spánek.Zároveň zvyšuje výkonnost.Kromě toho taková vůně působí jako přírodní antiseptikum.

Ponořte se po hlavě do očekávání zázraků.

Foto: Racool_studio/freepik.com.

Mandarinky. Vůně citrusových plodů je považována za jednu z nejprospěšnějších.Snižuje stres, tonizuje a pomáhá v boji proti nespavosti.Pouhá jedna mandarinková slupka uvolňuje tolik esterů, že vás jistě svátečně naladí.

Vanilka: Vanilka: Vůně vanilky, která se v těle objevuje po celý rok, je velmi účinná, protože se v těle objevuje po celý rok. Jemná vanilková vůně dodává klid a naději v to nejlepší, dodává pocit bezpečí.

Čokoláda a kakao. Vůně čerstvě uvařené horké čokolády uvolňuje endorfiny a činí člověka šťastným.Tato vůně navozuje atmosféru klidu a bezstarostné novoroční pohody.

Dříve bylo jmenováno pět věcí, které by na Silvestra 2024 neměly být v domě.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten