HomeZajímavéJak chránit tkaniny před ztrátou barvy: metoda s použitím octa od zkušených...

Jak chránit tkaniny před ztrátou barvy: metoda s použitím octa od zkušených hostesek

Pokud máte ve svém šatníku hodně barevného oblečení, je třeba věnovat praní zvláštní péči.Časem totiž v důsledku častého praní světlé barvy vyblednou a věci ztratí svůj reprezentativní vzhled.S pomocí jednoduchého octa tomu však můžete zabránit.

Zkušené hospodyňky radí techniku, která by se měla provádět první den po zakoupení barevného kusu oblečení.Pokud postup provedete správně, další praní již barvu a vzhled věci nezkazí.

Namočte oděvy do umyvadla s stejným dílem octa a vody.Namočte je do roztoku asi na 20 minut, pak je vyždímejte a vyperte jako obvykle.

Tato metoda nejen zachovává jas nových předmětů, ale také navrací barvu již vybledlým a odbarveným předmětům.Tkanina je tak na dotek měkčí.

A u již původní barvu ztrativších kusů šatníku tato octová lázeň před praním umožní jakoby znovu aktivovat «aktivovat» stará barviva na tkaninách.Takže neváhejte a použijte popsanou metodu u svého oblíbeného barevného oblečení!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten