HomeŽivotní stylRozsypte ho po celé zeleninové zahradě: plodiny budou horečně plodit až do...

Rozsypte ho po celé zeleninové zahradě: plodiny budou horečně plodit až do příštího roku

Vynikající úrody je možné dosáhnout pouze v případě správné péče a také včasného hnojení.Odborníci nám prozradí, která tři hnojiva mohou způsobit, že plodiny budou plodit závratnou rychlostí.

Prvním hnojivem, které by se na zeleninové zahradě rozhodně mělo používat, je chelát železa.Dokáže zbavit okurky bledosti a také posílit imunitu mnoha rostlin.Jako doplněk můžete použít fosfor, který rovněž posiluje plody.

Draslík je považován za neméně důležité hnojivo.Účinné bude zejména pro rajčata.Hnojiva na bázi draslíku, a to v tekuté formě, výrazně zvýší výnos kultury, píše portál womanhit.

Nezapomeňte na bylinný nálev.Jedná se o nejúčinnější a zároveň nejpřirozenější krmivo, které je ideální pro lilek nebo papriku.Připravuje se zcela jednoduše.Budete potřebovat kopřivy a jitrocel, pak rostliny nasekejte a naplňte jimi třetinu kbelíku.Nakonec už jen zbývá zalít vše horkou vodou, den počkat a roztok doplnit deseti gramy suchého droždí.

Po dalších čtyřiadvaceti hodinách lze hnojivo použít na zeleninové zahrádce.

Již dříve bylo známo, jak zachránit rajčata před fytoftózou.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten